pudełka fasonowe

2020-07-09

Najważniejsze o pudełkach fasonowych

Pudełka fasonowe, zwane też niekiedy kartonami wykrojnikowymi są typem opakowań, który stosuje się dość często. Za ich pomocą pakowane są różnego rodzaju produkty, a ze względu na ich dość specyficzną budowę, ich produkcja nie odbywa się przy użyciu standardowych maszyn. Zwykle konieczne jest zastosowanie specjalnego wykrojnika. Narzędzie to pozwala wykonanie dowolnego opakowania, o ile będzie one prawidłowo dostosowane. Urządzenie to jest sklejką, zaopatrzoną w noże tnące, bigujące oraz perforujące w rozplanowanych miejscach. Jest także obklejona gumami, które mają na celu wypychanie oraz amortyzowanie. W związku z tym, wykrojniki pozwolą nam wejść w posiadanie dokładnie takich fasonów i kształtów opakowań, jakich tylko zechcemy.


Zanim pudełka fasonowe https://prostkey.pl/oferta/opakowania/fasonowe zostaną przez nas w ogóle zamówione, powinniśmy wciąż w ploterze wzór. To szansa na to, aby dowiedzieć się czy konkretne opakowanie będzie nam odpowiadać, a jednocześnie nie stracimy wiele pieniędzy. Wszystko z uwagi na to, iż kiedy wykrojnik będzie już gotowy, a także dostosowany do projektu, nie będzie już szans na żadne zmiany. Jeśli wówczas okaże się, że opakowanie ma nieodpowiedni rozmiar, nie będzie już możliwości naniesienia poprawek - będzie trzeba wykonać nowy wykrojnik.


Producenci pudełek, często zaoferują nam różne, gotowe modele na sprzedaż, dlatego chcąc uniknąć większych wydatków, warto je wcześniej obejrzeć. Kiedy jednak nie spodoba się nam żaden, koniecznością okaże się dobór najlepszego w naszym mniemaniu wykrojnika, który firma posiada w swoim magazynie. Z uwagi na ogrom możliwości pod tym względem, zwykle większość klientów odnajduje taki, który jest w stanie pełni zaspokoić ich oczekiwania, nawet jeśli te są dość wygórowane.